Gotowość szkolna - poradnik dla rodziców

Data aktualizacji: 12-04-2015


Pod poniższym odnośnikiem znajduje się poradnik dla rodziców dotyczący gotowości szkolnej.

Przejdź do artykułu
Punkt Mediacyjny

Data aktualizacji: 26-03-2015


Poniżej znajdują się szczegółowe informacje do pobrania

Punkt mediacyjny pobierzPunkt konsultacyjny dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów i rodziców

Data aktualizacji: 24-03-2015


Poniżej znajdują się szczegółowe informacje do pobrania

Punkt konsultacyjny pobierzWystępy "Słodziaków"

Data aktualizacji: 23-03-2015

17 marca grupa "Słodziaki" wystąpiła w ZS nr 28 przy ul Kromera w Fordonie na przeglądzie "Śpiewać każdy może". Zaprezentowaliśmy układ ruchowy pt. "Ciasto". Zostaliśmy wyróżnieni.

20 marca "Słodziaki" wystąpiły w ZS nr 31 przy ul Fordońskiej podczas szkolnej imprezy z okazji Dnia Kolorowej Skarpetki. Maluchy podbiły serca widowni prezentacjami pt. "Kaczuchy i Ciasto".

21 marca uświetniliśmy obchody Dnia Kolorowej Skarpetki w Family Paru.

Przejdź do galerii
Słodziaki
Mamo, Tato

Data aktualizacji: 29-01-2015

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie rodziców dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Drodzy Rodzice będziecie mieli możliwość uzyskania informacji w zakresie:
- potrzeb edukacyjnych swojego dziecka,
- procedury wydawania orzeczeń,
- oferty przedszkoli i szkół publicznych w zakresie kształcenia dzieci posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.

Spotkanie odbędzie się:
03.03.2015 r., o godzinie 17.00
w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy
ul. Jana III Sobieskiego 10,
na terenie sali gimnastycznej, piętro II.
Sprawozdanie z konferencji: "Stymulacja rozwoju dziecka według Metody Krakowskiej"

Data aktualizacji: 23-10-2014

Dnia 11 października 2014 roku odbyła się na terenie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej konferencja „Stymulacja rozwoju dziecka według Metody Krakowskiej” organizowana we współpracy z Wydawnictwem WIR oraz Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Bydgoszczy. Konferencja objęta była honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Rektora Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. Jej program skierowany był przede wszystkim do specjalistów zajmujących się diagnozą i terapią oraz stymulacją rozwoju dziecka od urodzenia, przez wiek przedszkolny do okresu wczesnoszkolnego. W spotkaniu wzięło udział blisko 400 osób z różnych ośrodków w Polsce. Konferencja stanowiła wstęp do realizacji działań o charakterze szkoleniowym związanych ze stosowaniem terapii Metodą Krakowską w pracy z dziećmi wymagającymi wsparcia i stymulacji rozwoju.

X Festiwal Ekspresji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

Data aktualizacji: 14-11-2014

Dnia 29 listopada 2014r. w sali widowiskowej Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbędzie się X Festiwal Ekspresji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zorganizowany przez Oddział Terenowy Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 1 w Bydgoszczy

Zaproszenie do udziału w Miejskim Konkursie Literackim
"SŁOWA, KTÓRE UZDRAWIAJĄ DUSZĘ"
I edycja
"Niezwykły Inny – bajkoterapia"

Data aktualizacji: 30-10-2014

Drodzy Uczniowie! Pamiętacie baśń o brzydkim kaczątku, które przemieniło się w pięknego łabędzia? To, co inne, często bywa nierozumiane i wyśmiewane, a przecież często kryje w sobie twórczy potencjał i urok. Wyobraźcie sobie bohatera, który zmaga się ze swoją innością, który czasem nie pasuje do otoczenia… Wymyślając bajkę o tym, jak potoczą się jego losy, pomóżcie mu poradzić sobie w otaczającym go, czasem nieprzyjaznym świecie.

Zapraszamy do udziału w konkursie, którego głównym celem jest wspieranie rozwoju uczniów – wzbogacanie ich wiedzy o sobie i świecie poprzez przedstawienie różnych trudności (np. wynikających z faktu, że jest się "innym") oraz propozycji ich pokonywania. Temu celowi służą m.in. bajki, które mogą mieć oddziaływanie terapeutyczne. Bajka terapeutyczna rozumiana jest nie jako klasyczna wierszowana bajka z morałem, lecz jako opowieść tak napisana, by dzieci przekazywały, a zarazem odnajdowały w nich cząstkę siebie, swoich uczuć, emocji, konkretnych problemów, z którymi się borykają.

Poniżej znajduje się regulamin konkursu do pobrania


Regulamin konkursu pobierz
Grupowe zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym

Data aktualizacji: 16-09-2014

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci pięcio- i sześcioletnich zakwalifikowanych na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne oraz zajęcia rozwijające umiejętności społeczne na spotkania organizacyjne, które odbędą się w budynku Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy znajdującym się przy ulicy Obrońców Bydgoszczy 1.

8 październik 2014, godz. 16:00 (środa) - zajęcia korekcyjno - kompensacyjne prowadzone przez mgr Kingę Czajewską oraz mgr Martę Czarnecką.

8 październik 2014, godz. 17:00 (środa) - zajęcia rozwijające umiejętności społeczne prowadzone przez mgr Kingę Czajewską oraz mgr Martę Czarnecką.

13 październik 2014, godz. 15:00 (poniedziałek) - zajęcia korekcyjno - kompensacyjne prowadzone przez mgr Marikę Malak oraz mgr Beatę Murzynowską.


W tych dniach zapraszamy tylko rodziców. Prosimy o pozostawienie dzieci w domu.
Zaproszenie

Data aktualizacji: 07-09-2014

W związku ze Strategią Rozwoju Miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020 [2.5.4.6] w roku szkolnym 2014/15 Zespół Profilaktyki I Resocjalizacji Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy zaprasza pedagogów szkół podstawowych i gimnazjów na cykliczne grupowe spotkania konsultacyjne z elementami wsparcia, których celem będzie wymiana doświadczeń, analizowanie sytuacji trudnych oraz dzielenie się dobrymi praktykami i poszukiwanie optymalnych rozwiązań.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 30.09.2014r. godz. 9.00 w siedzibie Poradni, ul. Obrońców Bydgoszczy 1, sala nr 28.
Konferencja "Stymulacja rozwoju dziecka według Metody Krakowskiej"

Data aktualizacji: 04-08-2014

Serdecznie zapraszamy na konferencję "Stymulacja rozwoju dziecka według Metody Krakowskiej", która odbędzie się 11 października 2014 r. w Bydgoszczy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.wir-wydawnictwo.comKonferencja ''Stymulacja rozwoju dziecka według Metody Krakowskiej''
Słodziaki

Data aktualizacji: 11-05-2014

Grupa niepełnosprawnych dzieci dzięki pomocy i zaangażowaniu Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Na Przekór" przy ZS nr 31 nagrywają płytę ze sławnymi osobami! Pierwszym artystą, który wystąpił z naszymi maluchami był Artur Barciś.

Relację i zdjęcia można obejrzeć na stronie:
- Express Bydgoski
- TVP

Celem akcji jest pokazanie niepełnosprawnym i ich rodzinom, że Bydgoszcz jest otwarta na ich potrzeby! Dlatego wszystkich, którzy potrzebują pomocy i wsparcia zapraszamy do powyższych placówek, gdzie kadra wykwalifikowanych pedagogów udzieli im pomocy.

Zachęcamy także do wsparcia SŁODZIAKÓW w ich karierze, a także do odwiedzenia stron:
- http://ppp1.bydgoszcz.pl
- http://zs31bydgoszcz.edupage.org
- https://www.facebook.com/stowarzyszenienaprzekor


słodziaki

Małe Formy Teatralne

Dyplom z przeglądu

         

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 :: Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 1 w Bydgoszczy